Spory a vymáhání práv

Postaráme se, aby vaši značku nikdo nezneužíval

Zjistili jste, že někdo používá vaše logo, název nebo jiné označení bez svolení? Nebo někdo podal návrh na zrušení vaší ochranné známky?

  • Zajistíme komunikaci a vyjednávání s protistranou a povedeme celý případ.
  • Připravíme podklady, argumenty a překlad relevantních dokumentů k podání námitek.
  • Postaráme se o koexistenční dohodu, návrh na mimosoudní vyrovnání i předžalobní výzvu.

Nejčastěji pro klienty zajišťujeme

Námitky

Pokusili jste se přihlásit ochrannou známku, ale stojí vám v cestě námitky jiných majitelů? Prozkoumáme jejich relevantnost a navrhneme strategii dalšího postupu, abyste své označení mohli chránit co nejlépe.

Zrušovací řízení

Omezuje vás v podnikání cizí ochranná známka?

Prověříme její sílu, podpoříme vás ve zrušovacím řízení a povedeme jednání s protistranou, abyste se mohli plně soustředit na rozvoj své společnosti.

Vymáhání práv

Pokusili jste se přihlásit ochrannou známku, ale stojí vám v cestě námitky jiných majitelů? Prozkoumáme jejich relevantnost a navrhneme strategii dalšího postupu, abyste své označení mohli chránit co nejlépe.

Monitoring

Pohlídáme, aby si někdo nezapsal ochrannou známku, která by vás mohla ohrozit.

Pomocí pravidelného hlídání (monitoringu) databází a vybraných kritérií jsme schopni včas odhalit potenciálně kolizní známky a vymezit se vůči nim.

Více o monitoringu

Podpora advokátním kancelářím

Advokátním kancelářím i ostatním kolegům z oboru obvykle připravujeme argumentaci a podklady pro soudní i mimosoudní řešení, navrhujeme varianty řešení i jejich podmínky.

Potřebujete expertízu patentového zástupce při složitějších případech v oblasti známkových práv? Ozvěte se nám na tm@patententer.cz nebo nám rovnou zavolejte a určitě se domluvíme.

Zahraniční spory

Díky našim zkušeným interním překladatelům a rozsáhlé síti spolehlivých partnerů po celém světě se o vás ve stejné kvalitě umíme postarat vlastně kdekoli. Ať už se jedná o spory v US nebo Číně.

Nenašli jste, co potřebujete?

Pojďme najít řešení společně

Jak obvykle probíhá spolupráce?

01

Zavoláme si nebo se setkáme

Na bezplatné úvodní konzultaci se pobavíme o vašich plánech a cílech a navrhneme ideální postup k ochraně vaší značky

02

Připravíme odhad nákladů

Podle poskytnutých informací uděláme cenovou kalkulaci a také podepíšeme smlouvu

03

Pustíme se do práce

A budeme vás informovat o všech krocích, ať už komunikujeme s úřadem, připravujeme podklady nebo vedeme vyjednávání s protistranou. Pokud v průběhu narazíme na jakýkoli problém, který zasahuje do domluveného postupu, spojíme se s vámi a naplánujeme další kroky

04

Pustíme se do rešerše patřičného dokumentu

odborných databází, rejstříků a dalších relevantních materiálů.

Kontaktní osoba

Libor Lanč

Právník

Reference

Aenean id metus id velit ullamcorper pulvinar. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Duis pulvinar.